HİZMETLER - PERİODİK MUAYENE VE PORTÖR MUAYENESİ

« Geri Dön

PERİODİK MUAYENE

PortClinic'in var olmasının temel amaçlarından biride kişisel, kapsamlı ve sürekli sağlık bakımının herkes için kolay ulaşılabilir olmasını sağlamaktır. Birinci basamak sağlık kuruluşu olarak PortClinic işyerlerinin ve bireylerin risk faktörleri, cinsiyet ve yaş gruplarına özel taramalarla toplumsal açıdan en çok sorun yaratan ya da oluşması muhtemel rahatsızlıklar öncelikle takip edip belirlemekte, tedaviye erken başlama şansı yaratmaktadır. Havaalanlarında birinci basamak sağlık hizmetlerinde söz sahibi olmayı amaçlayan ve bu yönde yoğun çaba gösteren PortClinic periyodik muayeneyi bilimsel kurallarla üstlenip yürütmektedir. Periyodik muayene; işe alım süreciyle başlayan ve meslek hastalığı açısından çalışanı koruyan ve takip eden bir programdır. Bu program iş koluna ve risklerine göre dönemsel yapılan tarama, tarama sonrası yapılan sistematik muayene ve kişisel sağlık dosyalarının doldurulması, aşılama, eğitim ve danışma ile ilaç profilaksisi ana başlıkları altında yürütülmektedir. PortClinic olarak sağlıklı bir yaşamın en önemli unsurunun sağlık eğitimi olduğunu düşünmekteyiz.

PORTÖR MUAYENESİ

PortClinic olarak Havalimanı içi ve dışındaki tüm firmalardan gelecek portör muayene talepleri için tarafımızca hizmet verilebilmektedir. Portör taraması için yapılan tetkikler:

- Gaita kültürü,
Salmonella ve shigella yönünden, en az yılda bir kez yapılmalıdır.

- Dışkının mikroskobik incelenmesi
Entamoeba, histolytica kistleri, giardia lamblia kistleri ve helmint yumurtaları yönünden, en az 6 ayda bir kez yapılmalıdır.

- Boğaz ve burun kültürü
Staphylococcus aureus yönünden, en az yılda bir kez yapılmalıdır.

- Akciğer grafisi
Tüberküloz yönünden, en az yılda bir kez yapılması gerekmektedir.

Bu tetkikler; yeni işe başlayanlarda, çalışanlarda ise periyodik portör taraması şeklinde yapılmakta ve sonuçlarına göre etkili bir denetim sistemi uygulanarak tanısı konulmakta, taşıyıcılık özelliği olan entero patojenlerle ilgili kaynak tespit edilmekte ve olası bulaşma yolları hakkında çalışmalar yapılmaktadır.

PortClinic olarak bu hizmeti,çalışanı işinden alı koymadan yerinde vererek, çalışanın performansını etkilemeden ve ilgili kurumun işgücü verimini düşürmeden gerçekleştirmektedir.

PortClinic, bir Tez Medikal Sağlık Turizm A.Ş. kuruluşudur. Ana Sayfa | PortClinic | Hizmetler | Anlaşmalı Kurumlar | Kariyer | Bize Ulaşın | English | Personelimize Özel | WebMail
Copyright 2015 Tüm hakkı saklıdır. Designed by: OrBiT